Правила для учнів ліцею
Правила для учнів ліцею
- Правила поведінки учнів у школі базуються на законах України, постановах Міністерства освіти і науки України, Статуті ліцею.
Правила для учнів встановлюють норми поведінки під час освітнього процесу і на території Ліцею.
1.1 Учень приходить до школи за 10-15 хвилин до початку занять, чистий і охайний.
1.2 Основний стандарт одягy для всіх – діловий стиль. До ділового стилю не відносяться наступні варіанти одягу та взуття: спортивний костюм або його деталі – джинси, шорти, толстовки, майки та футболки з символікою тощо, пляжний одяг, одяг білизняного стилю, прозорі сукні, спідниці та блузки, вечірні туалети (пір’я, великі стрази, блискучі тканини, занадто короткі блузи, що відкривають частину спини або живота, туфлі на надмірно високих підборах, спідниці довжиною менш як 40 см)
1.3 Під час входу у школу учень дотримується правил ввічливості і прямує до місця проведення уроку.
1.4 Школа – територія, на якій не місце будь-яким видам зброї, вибуховим або вогненебезпечним предметам і шкідливим речовинам
1.5 Йти зі школи в урочний час можна лише з дозволу адміністрації ліцею, вчителів або медичної сестри (попередньо узгодивши з батьками).
1.6 У разі пропуску навчальних занять учень повинен пред’явити класному керівнику довідку від лікаря або записку від батьків (або особи, яка їх заміняє) про причину відсутності на заняттях. Пропускати без поважних причин забороняється. В особливих випадках (необхідність оздоровлення, сімейні обставини) дозволяється відсутність на заняттях за згодою з адміністрацією ліцею шляхом подання відповідної заяви.
1.7 Учень школи приносить необхідні навчальні приладдя, книги, зошити, щоденник. Повинен дбайливо ставитися до підручників та зошитів. Приходить до школи з підготовленими домашніми завданнями з предметів згідно з розкладом уроків.
1.8 У ліцеї учні поводяться гідно та поважають честь і гідність людей, які знаходяться поруч.
1.9 Учень ліцею поводиться ввічливо, проявляє повагу у спілкуванні з учителями, працівниками школи, батьками інших учнів, а також з учнями ліцею, піклується про молодших.
1.10 Цькування, бійки, залякування, лихослiв’я та знущання з людини, образливі й непристойні жести є неприпустимими формами поведінки у школі та за її межами.
1.11 Учні й педагоги звертаються один до одного шанобливо.
1.12 Поза школою учні поводяться скрізь і всюди так, щоб не осоромити свою честь та гідність, не заплямувати добре ім’я ліцею.
1.13 Учні повинні дбайливо ставитися до шкільного майна і речей, що належать вчителям та іншим учням. Учні не беруть без дозволу чужі речі. Дбайливо ставляться до майна школи, надають посильну допомогу в його ремонті, а у разі пошкодження батьки учня зобов’язані відшкодувати збитки.
- Поведінка на заняттях
2.1 До початку уроку учень повинен прибути до кабінету до першого дзвінка; з дозволу вчителя зайти до класу і приготуватися до уроку.
2.2 Учень не може запізнюватися на уроки без поважних причин.
2.3 Учень під час уроку може залишити клас тільки з дозволу вчителя.
2.4 Заборонено перебувати у класних приміщеннях у верхньому одязі.
2.5 При вході педагога в клас учні встають на знак вітання, сідають після того, як учитель відповість на вітання і дозволить сісти. Так само учні вітають будь-якого дорослого, що увійшов до класу під час занять.
2.6 Протягом уроку:
— не можна шуміти, відволікатися самому і відволікати інших сторонніми розмовами, іграми та іншими, що не стосуються уроку, справами;
— не можна підводитися без дозволу учителя;
— не можна вживати їжу та напої, жувати жуйку;
— забороняється користуватися мобільними телефонами (тільки з дозволу вчителя дозволяється використовувати електронні прилади для допомоги у навчальному процесі).
2.7 Урочний час повинен використовуватися учнями тільки для навчальних цілей.
2.8. Учень ліцею охайно веде щоденник і дає його вчителю без будь-яких заперечень. Після кожного навчального тижня батьки учня ставлять свій підпис у щоденнику.
2.9 Учні зобов’язані знати і дотримуватися правил техніки безпеки як під час уроків, так і після їх закінчення.
2.10 Учень має право в коректній формі обстоювати свій погляд і свої переконання при обговоренні різних суперечливих і неоднозначних питань.
2.11 Дзвінок про закінчення уроку дається для вчителя. Тільки коли вчитель оголосить про закінчення заняття, учень має право покинути клас.
- Поведінка до початку, на перервах і після закінчення занять
Час перерви — особистий час кожного учня. Він може його проводити на власний розсуд, проте, не повинен заважати іншим.
3.1 Під час перерви учні
— наводять чистоту та порядок на своєму робочому місці;
— виходять з класу;
— рухаючись коридорами, сходами, тримаються правої сторони;
— дотримуються прохань працівників школи, черговим учням;
— допомагають підготувати клас на прохання вчителя до наступного уроку.
3.2 Під час перерви учні можуть вільно переміщатися по школі, крім тих місць, де їм заборонено знаходитися в цілях безпеки (горище, підвал, спортзал).
3.3 Під час перерв учням забороняється:
— бігати сходами, коридорами та в класних приміщеннях, в інших місцях, не пристосованих для ігор;
— штовхати один одного, кидатися предметами і застосовувати фізичну силу для розв’язання будь-якої проблеми, грати у м’яча у приміщеннях не пристосованих для цього;
— палити в будівлі і на території школи.
3.4 Категорично заборонено самовільно розкривати вікна, сидіти на підвіконнях чи виглядати у відкриті вікна.
3.5 На перервах школярі можуть звернутися до свого класного керівника, чергового учителя, адміністрації школи за допомогою, якщо проти них здійснюються протиправні дії
- Правила поведінки учнів в їдальні.
4.1 Учні приходять в їдальню після закінчення уроку у визначений час.
4.2 Під час обіду в їдальні варто поводитися ввічливо.
4.3 Учні повинні шанобливо ставитись до працівників їдальні.
4.4 Слухають вказівки вчителя і працівників їдальні.
4.5 Дотримуються черги при купівлі їжі;
4.6 Проявляють увагy й обережність при отриманні і вживанні гарячих та рідких страв.
4.7 Розмовляти під час обіду слід неголосно, щоб не турбувати тих, хто їсть поряд.
4.8 Учні прибирають за собою столове приладння і посуд після вживання їжі.
4.9 Дбайливо ставитись до майна шкільної їдальні.
4.10 Учні мають право взяти в їдальню сніданок, принесений з дому.
4.11 Забороняється приходити в їдальню у верхньому одязі.
4.12 Забороняється виносити їжу з їдальні (гарячі і рідкі страви).
- Загальні положення
5.1 Учні не мають права під час знаходження на території школи та проведенні шкільних заходів скоювати дії, небезпечні для власного життя і здоров’я та оточуючих.
5.2 Учні не мають права знаходитися в приміщенні школи після закінчення навчальних занять або неурочних заходів без дозволу працівників школи.
5.3 Паління, вживання алкогольних напоїв та нецензурних висловів на території школи категорично заборонено.
5.4 Учні суворо дотримуються правил дорожнього руху, безпеки під час освітнього процесу.
5.5 Чинні правила розповсюджуються на території ліцею і на всі заходи, які проводяться ліцеєм.
5.6 У випадку порушень «Правил поведінки учнів» можуть бути вжиті такі стягнення :усне зауваження; запис зауваження в щоденник; виклик учня самого або з батьками на педагогічну нараду; відшкодування завданої учнем шкоди його батьками.
- Правила поведінки учнів при повітряній тривозі
6.1 Почувши сигнал оповіщення про повітряну тривогу, учні складають речі в рюкзак (портфель), одягаються і організовано разом з учителем виходять з приміщення ліцею згідно плану евакуації на один із виходів із школи.
6.2 Під час евакуації важливо зберігати спокій, не кричати, не штовхатися.
6.3 Опустившись в укриття ліцею, учні йдуть у відведене для кожного класу місце.
6.4 Не можна без відома учителя відходити в укритті від групи свого класу.
6.5 Перебуваючи в укритті, слід вести себе спокійно, дотримуватись порядку, не смітити.
6.6 Лише при оголошенні сигналу «відбій» учні виходять із укриття і повертаються з учителем назад в клас.
ПАМ’ЯТАЙТЕ
- Треба жити так, щоб людям поруч з Вами було добре.
- Перш ніж звернутись до людини, посміхніться їй: адже добрі стосунки починаються з посмішки.
- Навчіться радіти не лише своїм успіхам, але й успіхам однокласників та друзів.
- Ніколи не заздріть та не зраджуйте: це відштовхує людей і руйнує їх стосунки.
- Намагайтесь прийти на допомогу людині, не чекайте, поки про це попросять.



